Porady i wskazówki

Serum, olejek czy booster? Co wybrać?

serum olejek booster | Nadnaturalnie.pl

Pielęgnacja skóry twarzy powinna być dostosowana indywidualnie. Jeśli nie jesteś pewna jakiego rodzaju masz cerę oraz z jakimi skłonnościami, pamiętaj aby ją obserwować oraz w razie wątpliwości skonsultować się ze specjalistą. Znajomość typu cery spowoduje, że będziesz odpowiednio dobierała kosmetyki. Zarówno te podstawowe jak i te uzupełniające. Kosmetyki uzupełniające pielęgnacje to m.in. sera, olejki czy boostery do twarzy. Poniżej opisujemy działanie każdego z nich.

serum booster olejek 1 | Nadnaturalnie.pl

Serum – często określany jako wzmacniacz dla kremu, ze względu na swoją moc. Posiada wyższe stężenie składników aktywnych i bardziej żelową, lekką konsystencję. Wnika dużo głębiej niż krem, ale nie należy go stosować samego. Powinniśmy dobierać serum oraz krem o podobnym działaniu aby wzmocnić efekt. Zawieszone w wodzie i pozbawione mazistości, serum pozwala na dokładne wchłanianie składników aktywnych, stąd istotnym krokiem jest później nałożenie kremu. Dodatkowo, serum nie pozostawia filmu na twarzy.

Olejek – składniki aktywne nie są zawieszone w wodzie, ale w oleju. Olejki zazwyczaj nie zawierają konserwantów, a więc są odpowiednie dla alergików. Pozostawiają na skórze film oraz wspierają warstwę hyrdolipidową. Olejki mogą składać się z kilku różnych olejów. W porównaniu do serum, są cięższe i dłużej się wchłaniają. Mają za zadanie odżywić i ochronić skórę przed utratą wody.

Booster – jest to nowość wśród kosmetyków. Z definicji booster to bomba witaminowa, która ma za zadanie doładować skórę. Gęstszy od serum, wchłania się dość szybko nie pozostawiając filmu, a raczej dając uczucie satynowego wykończenia. Jest odpowiedni dla każdej skóry, zarówno suchej jak i tłustej. Zamiast aplikować go bezpośrednio na skórę, można dodać kilka kropel do ulubionego kremu albo serum. Booster ma wzmocnić powierzchnię skóry, a dokładnie jej warstwę rogową i tworzyć barierę ochronną, gdzie serum rozwiązuje konkretny problem w pielęgnacji.

Aby odpowiednio zadbać o skórę powinnaś w swojej kosmetyczce mieć chociaż jeden z powyższych produktów. Możesz stosować je wymiennie, w zależności od aktualnych potrzeb skóry. Każdy z nich będzie też działał odmiennie podczas różnych pór roku.

Zachęcamy Cię również do przejrzenia oferty Nadnaturalnie.pl, gdzie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.