Kto zarządza Twoimi danymi osobowymi

Twoimi danymi osobowymi zarządza firma „Szopster” Jacek Kupiec z siedzibą pod adresem ul. Ferdynanda Magellana 39/10, 51-505 Wrocław o numerze NIP: PL8952123085, REGON: 366617211.

Jakie podmioty mają dostęp do Twoich danych osobowych?
 • Do Twoich danych mają dostęp tylko te podmioty, które nimi zarządzają.
 • Nigdy nie przekazujemy podmiotom zewnętrznym Twoich prywatnych danych w celach marketingowych.
 • Wyjątkami są wyłącznie sytuacje w których realizujemy usługi, które wcześniej zdefiniowaliśmy i tylko w takim zakresie w jakim możemy powierzyć ich przetwarzanie na podstawie podpisanych przez nas umów.
Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych
 • Twoje dane osobowe są przetwarzane tylko w takim zakresie jaki jest potrzebny do zrealizowania świadczonej przez nas usługi.
 • W niektórych przypadkach w celu dopasowania do Ciebie konkretnej usługi możemy wystąpić z prośbą o podanie dodatkowych danych.
 • Wedle obowiązującego prawa możesz nie zgodzić się na podanie tego typu informacji, a każda udzielona wcześniej zgoda może zostać przez Ciebie odwołana.
Aktualizacja polityki prywatności

Za każdym razem, gdy wprowadzamy uaktualnienia do Polityki prywatności zamieszczamy jej najnowszą wersję w zakładce „Polityka prywatności” wraz z datą powstania zmiany.

Prawo dostępu do danych

W każdej chwili możesz zweryfikować, które z Twoich danych są przechowywane w naszym sklepie. W tym celu możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub napisać wiadomość mailową na adres: kontakt@nadnaturalnie.pl.

Prawo do przenoszenia danych osobowych

W każdej chwili masz prawo otrzymać kopię swoich danych osobowych, które przesłane do Ciebie zostaną w powszechnie używanym i możliwym do odczytania formacie.
Dane te możemy przesłać Tobie lub innemu podmiotowi, który od tego momentu będzie przetwarzał te dane – dotyczy to tylko i wyłącznie danych osobowych, które mamy od Ciebie i na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę.

Prawo do edycji i poprawiania danych

W każdej chwili masz prawo zaktualizować swoje dane osobowe. Jeżeli posiadasz zarejestrowane konto w Szopster.pl możesz edytować te opcje w Ustawieniach w profilu użytkownika.

Prawo do usunięcia danych

W każdym momencie możesz zażądać usunięcia Twoich danych osobowych, które są przechowywane w naszym sklepie internetowym.

Mogą pojawić się sytuacje w których nie możemy tego dla Ciebie zrobić:

 • Twoje zamówienie jest w trakcie realizacji
 • Oczekujemy na opłatę zamówienia
 • W ciągu ostatnich 3 lat korzystałeś niewłaściwie z naszych usług jednocześnie łamiąc regulamin
 • Dokonałeś zakupu w naszym sklepie – wtedy zachowujemy Twoje dane osobowe, które zawierają informacje dotyczące transakcji przetwarzane w celach księgowych
 • W ciągu ostatnich trzech miesięcy bank odmówił Ci udzielenia kredytu.

Wniesienie sprzeciwu na przetwarzanie danych na podstawie uzasadnionego interesu

W każdej chwili masz prawo wnieść sprzeciw dotyczący przetwarzania Twoich prywatnych danych w zakresie w jakim tego dokonujemy, gdy któryś z podmiotów zarządzający Twoimi danymi ma w tym prawnie uzasadniony interes. Wówczas przetwarzanie Twoich danych osobowych zostanie zaprzestane. Wyjątkami mogą być sytuacje, gdy zgodnie z prawem Twój interes lub Twoje prawa zostaną unieważnione lub, gdy pojawią się wobec Twojej osoby jakieś roszczenia prawne.

Możesz nie zgodzić się na marketing bezpośredni

W każdym momencie możesz nie zgodzić się na otrzymywanie za pomocą maila wszelkich materiałów reklamowych, a także na analizę Twojego profilu pod kątem dopasowania treści reklamowych. Aby zrezygnować z otrzymywania tego typu treści musisz postąpić zgodnie z instrukcją zawartą na końcu każdej otrzymanej wiadomości mailowej lub edytować ustawienia w Twoim Panelu klienta.

Ograniczenie przetwarzania danych osobowych

W każdej chwili masz prawo zażądać, byśmy wprowadzili ograniczenia dotyczące przetwarzania podanych przez Ciebie danych osobowych.

Dotyczy to sytuacji, gdy:

 • Odmówisz zgody, by przetwarzać Twoje dane na podstawie uzasadnionego interesu podmiotów, które zarządzają Twoimi danymi. Jeżeli faktycznie istnieje taki uzasadniony interes Twoja prośba zostanie rozpatrzone pozytywnie.
 • Twoje dane osobowe zawierają niepoprawne informacje. Przetwarzanie zostanie ograniczone do momentu, gdy dane zostaną zweryfikowane.
 • Sposób w jaki przetwarzane są Twoje dane jest niezgodny z obowiązującym prawem. W takim przypadku możesz zażądać usunięcia lub ograniczenia używania Twoich danych osobowych.
 • Twoje dane nie są już w żaden sposób potrzebne, lecz są wymagane do wniesienia lub oddalenia roszczenia.

Zgłoszenie skargi do organu nadzorczego

Jeżeli podejrzewasz, że twoje dane osobowe przetwarzane są w niewłaściwy sposób skontaktuj się z nami za pomocą formularza „Kontakt” lub pisząc bezpośrednio na adres e-mail: kontakt@szopster.pl. Masz także prawo zgłosić tę sprawę do organu nadzorczego w celu jej weryfikacji.

Dodatkowe informacje odnośnie Twoich praw oraz bezpieczeństwa Twoich danych

By uzyskać dodatkowe informacje na temat tego, jak dbamy o bezpieczeństwo danych naszych klientów oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw skontaktuj się z nami za pomocą formularza „Kontakt” lub pisząc bezpośrednio na adres e-mail: kontakt@nadnaturalnie.pl.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane osobowe?

Dane te są nam potrzebne w celu realizacji Twojego zamówienia lub zwrotu, wysyłania powiadomień o statusach dostawy oraz rozwiązywania problemów z Twoim sprzętem czy też prowadzenia zgłoszonych spraw. Twoje dane są przetwarzane także w trakcie realizacji płatności.

W celu sfinalizowania procesu zakupowego potrzebujemy następujących danych:

 • Twojego pełnego adresu, który jest potrzebny do wysyłki produktu
 • Danych potrzebnych do wystawienia dokumentu sprzedażowego
 • Numeru telefonu w celu umożliwienia kontaktu
 • Adresu e-mail służącego do przesyłania wszelkich informacji oraz statusów realizowanego zamówienia

Które z Twoich danych osobowych przetwarzamy?

Dane osobowe, które są przetwarzane przez Szopster.pl to:

 • Imię i nazwisko, adres
 • E-mail oraz numer telefonu
 • Dane demograficzne Informacje dotyczące płatności
 • Informacje dotyczące zakupów ratalnych
 • Informacje dotyczące zamówień
 • Informacje o ofertach, z których korzystasz, i produktach, które umieszczasz w koszyku zakupów lub z niego usuwasz
 • Historię zakupów
 • Sposób nawigacji po stronie i kliknięte elementy

Korzystamy także z Twoich danych osobowych, aby przekazywać Ci oferty marketingowe za pośrednictwem:
 • Poczty elektronicznej (e-mail)
 • Telefonicznie
 • Za pomocą komunikatów PUSH
Które podmioty mają dostęp do Twoich danych osobowych?

Twoje dane są przekazywane współpracującym podmiotom tylko i wyłącznie po to, by móc realizować zakupy robione przez Ciebie za pośrednictwem naszej strony internetowej. Dostęp do Twoich danych mają wyłącznie:

 • Firmy, które przetwarzają Twój adres (w tym firmy kurierskie)
 • Firmy realizujące płatności
 • Firmy, które wysyłają potwierdzenia zamówień
 • Banki weryfikujące Twoją tożsamość
 • Firmy windykacyjne

Jak długo będą przechowywane Twoje dane osobowe?

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać tak długo, jak będziesz aktywnym użytkownikiem naszego serwisu lub w momencie, gdy zażądasz ich usunięcia. Możesz zostać nieaktywnym użytkownikiem jeśli w przeciągu 24 miesięcy nie otworzysz od nas żadnego maila. Wówczas przestaniemy je przetwarzać, a także przesyłać do Ciebie wszelkie informacje marketingowe.

Zautomatyzowany proces decyzyjny

W momencie, gdy planujesz zakup ratalny po wypełnieniu Twojego wniosku zostanie on rozpatrzony w sposób automatyczny przez bank w którym go składasz. W takiej sytuacji są one jednym z podmiotów przetwarzających Twoje dane. Masz prawo odnieść się do ich decyzji np. zakwestionować ją lub zgłosić to do naszego sklepu internetowego.

Czy jeszcze jakieś firmy mają dostęp do moich danych osobowych?

Informacje o Tobie są przekazywane podmiotom zewnętrznym – współpracujących z nami wyłącznie po to, by przesyłać Ci spersonalizowane oferty marketingowe. Nie sprzedajemy, ani nie wymieniamy się Twoimi danymi z innymi podmiotami zewnętrznymi.

Podstawa prawna do przetwarzania danych osobowych

Przetwarzamy Twoje dane osobowe na podstawie zgody, którą wyraziłeś podczas procesu zakupowego, rejestracji konta użytkownika lub też zaznaczenia wyznaczonej do tego celu rubryki w Panelu Klienta. Informacje marketingowe przesyłamy do Ciebie w przypadku uzasadnionego przez nas interesu.

Prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych

W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, a także na otrzymywanie informacji marketingowych.
W momencie wniesienia wniosku niezwłocznie przestaniemy przetwarzać Twoje dane, a także przesyłać do Ciebie jakiekolwiek oferty marketingowe. Aby to zrobić należy odznaczyć wyznaczoną do tego opcję w Panelu klienta, napisać do nas poprzez formularz kontaktowy lub skontaktować się za pośrednictwem adresu e-mail: kontakt@nadnaturalnie.pl.