Porady i wskazówki

Filtr przeciwsłoneczny czyli najlepszy krem przeciwstarzeniowy.

pexels cottonbro 9748628 scaled | Nadnaturalnie.pl

Nie musimy chyba przypominać, że używanie kremów SPF zapobiega nowotworom skóry. To dość powszechna wiedza. Opalenizna kojarzy nam się z beztroskimi wakacjami, relaksem w słonecznym i pięknym miejscu, bryzą morza czy pięknym ciałem. Jednak, opalenizna nie symbolizuje zdrowia. Tak naprawdę opalanie skóry jest równe jej uszkadzaniu. Nie istnieje coś takiego jak zdrowe opalanie, co próbuje nam się wmawiać. Włączając w to solarium. Opalenizna jest niczym innym jak widocznym uszkodzeniem skóry. To smutna wiadomość, bo kto z nas jej nie uwielbia? Jednak, banalnie, zdrowie jest najważniejsze!

Krem z filtrem ma za zadanie chronić skórę, a nie polepszyć wygląd cery. Zapewne dlatego zapominamy o jego stosowaniu. Nie widzimy żadnego efektu „przed i po”. Do tego źle nam się kojarzy - jako ten tłusty i bielący krem. Możemy Cię zapewnić, jeśli będziesz stosować filtr przeciwsłoneczny codziennie to zminimalizujesz uszkodzenia skóry. Co oznacza, że za parę lat nie będziesz martwić się głębokimi zmarszczkami. Zachowasz młody wygląd na lata i uchronisz się przed rakiem skóry.

Na rynku kosmetycznym znajduje się wiele kremów z filtrem. Mają różne składy i często żonglują pojęciami na etykietach: „UV”, „UVA”, „UVB” czy „SPF”. Co oznaczają?

  1. UV – to promieniowanie ultrafioletowe. Działa w niszczący sposób na DNA komórek skóry.
  2. UVA – to rodzaj promieniowania który, przenika do głębokich warstw skóry, ma długi zakres fal. Docierając do skóry właściwej, UVA niszczy włókna kolagenowe i odpowiada za przedwczesne starzenie się skóry.
  3. UVB – promieniowanie o krótszym zakresie fal niż UVA. Jednak ma silny wpływ na naszą skórę. Promieniowanie UVB przyczynia się do nowotworów skóry. Wakacyjna opalenizna jak i oparzenia to jego zasługa.
  4. SPF – to skrót od sun protection factor (tj. współczynnik ochrony przeciwsłonecznej). I tak w zależności od liczby znajdującej się po SPF, mówi nam ona jak długo możemy przebywać na słońcu po nałożeniu filtra. Np. SPF15 chroni naszą skórę przez około 2,5h (SPF15 x 10 minut = 150 minut). Jest to sposób mierzenia ze względu na ekspozycję. Drugim sposobem jest mierzenie poprzez siłę działania:
  • SPF15 - pochłania od 93 do 95% promieniowania,
  • SPF30 - pochłania 97% promieniowania
  • SPF50 - pochłania 98% promieniowania.
Filtry przeciwsłoneczne

Jaką emulsję najlepiej stosować? Powinnaś szukać produktów, które na etykiecie mają napisane, że chronią przed UVA i UVB. Dzisiejszy rynek kosmetyczny rozpieszcza nas ogromnym wyborem. My jednak będziemy zachęcać Cię do sięgnięcia po naturalne filtry, które są w pełni bezpieczne!

Dla tych, którym krem z filtrem kojarzy się z tłustą, białą mazią mamy świetnie rozwiązanie. Jedną z naszych propozycji, która idealnie nadaje się pod makijaż i w żadnych razie nie kojarzy się z wyżej wymienioną tłustą warstwą jest krem od Eeny Meeny - Ochronny krem do twarzy UVA UVB SPF 50 bez pigmentu. Dla dzieci proponujemy filtry od Momme - Ochronny Parasol Od Słonka SPF 50– owszem, mają tłustą warstwę ale naprawdę ciężko je zmyć wodą! Przetestowaliśmy na własnych dzieciach.

Jak i kiedy nakładać kremy z filtrem?

Tak naprawdę nie jesteśmy narażeni na promieniowanie słoneczne jedynie na gorących wakacjach, ale codziennie! Gdy spacerujesz z psem, bawisz się z dzieckiem na placu zabaw lub stoisz na przystanku czekając na autobus do domu. Nie daj się zwieść ponurej pogodzie lub temu, że jest mało słońca w sezonie zimowym. W pochmurne dni jak i zimą również powinniśmy stosować krem z filtrem (około 80% promieni słonecznych odbija się od śniegu i celuje prosto w twoją twarz).

Nie ufaj deklaracjom o wodoodporności na etykiecie. Wychodzisz z wody – posmaruj się raz jeszcze. Nakładaj kremy z filtrem 20 minut przed ekspozycją na słońce, a z makijażem odczekaj około 5 minut aż krem się wchłonie.

Jak zmywać krem z filtrem?

Dwuetapowo! Najpierw emulsja oparta na oleju, a potem żel do twarzy lub pianka. O tym na czym to dokładnie polega przeczytasz na naszym Instagramie (link do posta).

I pamiętaj, jeśli ktoś w Twojej rodzinie chorował na raka skóry – bądź szczególnie wyczulona w tym temacie. Zwracaj uwagę na nowe pieprzyki, rany, plamy. Badaj je regularnie u dermatologa.

To by było na tyle. Zachęcamy do zajrzenia na naszego Instagrama oraz Facebooka oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Ściskamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.