Porady i wskazówki

Jak dbać o brodę?

jak dbac o brode | Nadnaturalnie.pl

Czy wiesz co powinieneś zrobić, aby Twoja broda zawsze wyglądała atrakcyjnie? Jest kilka czynności, które powinieneś robić systematycznie. Gdy wejdą Ci w nawyk Twoja broda Ci za nie podziękuje!

Krok pierwszy to dokładne oczyszczenie. Na rynku kosmetycznym jest wiele preparatów, które skutecznie oczyszczą Twoją brodę oraz skórę. Polecamy stosować kosmetyki dedykowane brodzie. To właśnie one mają w sobie składniki potrzebne do jej oczyszczenia. Nie należy stosować żelu pod prysznic lub szamponu do włosów, które powodują trudności w pielęgnacji. W ciągu dnia na brodzie osadzają się resztki jedzenia czy bakterie, a więc codzienne jej mycie jest konieczne. Producenci kosmetyków dla mężczyzn rozpieszczają swoją ofertą. Na Nadnaturalnie.pl znajdziecie wiele ciekawych propozycji mydeł o różnym zapachu i właściwościach.

Kolejnym istotnym krokiem jest czesanie. Mogłoby się wydawać, że tak krótkie włosy nie wymagają czesania a jedynie przeczesania i ułożenia rękoma. Nic bardziej mylnego! Czesanie, za pomocą kartacza nadaje jej kształtu oraz usuwa resztki łuszczącego się naskórka. Powinieneś zatem przeczesywać ją kilka razy dziennie – to naprawdę zajmuje chwilkę a efekt jest murowany!

Gdy Twoja broda jest już czysta i wyczesana powinieneś zadbać o jej nawilżenie.  W tym celu używaj balsamu oraz/lub olejku do brody. Balsam nawilży i zregeneruje twój zarost oraz odpowiednio ujarzmi i ułoży brodę, a olejek dodatkowo będzie zapobiegał przesuszeniom i podrażnieniom skóry oraz zmiękczy włosy. Jedyną trudnością będzie dla Ciebie wybór odpowiednich nut zapachowych.

broda post 1 | Nadnaturalnie.pl

Na koniec – przycinanie. Na pierwszy raz warto wybrać się do barbera, który nada brodzie odpowiedni kształt. To nie boli! Barberzy coraz częściej wprowadzają do swoich usług rytuały spa, co pozwoli Ci się odprężyć i zrelaksować. Później możesz sam przycinać swój zarost według wskazówek barbera. Potrzebne będą Ci tylko trymer i grzebień.  Jeśli nie czujesz się pewnie umów się na wizytę w salonie co 3-4 tygodnie. Pamiętaj też o tym, że jeśli zapuszczasz brodę to nie powinieneś unikać jej przycinania. To właśnie delikatne i regularne przycinanie wspomaga wzrot włosów.

Zapraszamy Cię do naszego sklepu, gdzie znajdziesz kosmetyki o różnym zapachu i składzie – udanych łowów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *